Momenti tronditës kur një student nis një sulm ndaj profesorit të tij është kapur nga kamerat.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një student i cili është emëruar në internet dhe në të gjithë mediat sociale si Gideon Yapp, ishte bërë nervoz me mësuesin e shkollës së mesme Eastside në Lancaster të Kalifornisë, të cilin ai e quajti ‘Dr Hsu’ gjatë klipit.

Ndërkaq të dhënat e shkollës tregojnë se ka një Franklin Hsu në shkollë që mëson fizikën.

Videoja fillon kur nxënësi dëgjohet duke bërtitur: ‘Unë pushova së foluri’.

Pastaj studenti në mënyrë agresive përballet me profesorin.

E profesori i cili në mënyrë të qartë përpiqet të shmang konfliktin ecë në drejtim të ulëses së tij për të vazhduar me mësimin, duke i thënë nxënësit: ‘Mirë, shkoni uluni’.

Por kjo e zemëron studentin deri në pikën që ai fillon një sulm tjetër verbal. /Telegrafi/