LAJMI I FUNDIT:

Studenti i mjekësisë aksidentalisht i injekton shiringën e zbrazët 94-vjeçares nga Meksika – harron të fut lëngun e vaksinës anti-COVID

Studenti i mjekësisë aksidentalisht i injekton shiringën e zbrazët 94-vjeçares nga Meksika – harron të fut lëngun e vaksinës anti-COVID

Ky është momenti kur një student i “lodhur” i mjekësisë në Meksikë, ia injekton shiringën 94-vjeçares duke harruar që në shiringë të fus edhe lëngun e vaksinës anti-COVID.

Reklama

Videoja e këtij incidenti është bërë virale pas postimit në rrjetet sociale, ku zyrtarët shëndetësore në veriperëndim të vendit, janë vënë në kërkim të gruas së moshuar për t’u siguruar që ajo është vaksinuar ashtu si duhet, transmeton Telegrafi.

Studenti i mjekësisë, identiteti i të cilit është fshehur nga autoritetet shëndetësore në Sonora të Meksikës, shihet duke i thënë gruas në gjuhën spanjolle, “do të ndjeni një pickim të lehtë, në rregull”.

Ai ndër tjera i thotë: “një, dy tre, pickim”, dhe vazhdon t’ia injektojë shiringën në kraharorin e majtë. “Përfundoi”, thotë para se të ndërpritet videoja.

Në anën tjetër, Sekretari i Shëndetësisë në Sonora, Jorge Tadeei, ka thënë për mediat lokale, se studenti që ishte vullnetar në sektorin e dhënies së vaksinat, nuk e kishte bërë me qëllim këtë veprim – duke injektuar shiringën e zbrazët. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Mali i Zi
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Botë
Trump u regjistrua duke pranuar se kishte mbajtur dokumente të klasifikuara për Iranin

Trump u regjistrua duke pranuar se kishte mbajtur dokumente të klasifikuara për Iranin

Amerika
Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Evropa
Hungaria liroi 777 të burgosur serbë, rumunë dhe nacionalitete të tjera

Hungaria liroi 777 të burgosur serbë, rumunë dhe nacionalitete të tjera

Evropa
Kalo në kategori