Kampioni i botës në kategorinë e peshave të rënda në WBC, Deontay Wilder, fundjavën që vjen do të përballet me Dominic Breazeale.

Dueli i dy boksierëve do të zhvillohet në Barclays Center të New Yorkut të shtunën mbrëma (18 maj 2019).

Më poshtë jua sjellim disa të dhëna për dy boksierët e peshave të rënda, kampionin e WBC-së dhe sfiduesin e detyrueshëm të këtij divizioni.

(Foto: premierboxingchampions)

Theksojmë që Wilder ka bërë një deklaratë të vrazhdë duke e kërcënuar kundërshtarin e tij se mund ta vrasë në ring.

Në ndërkohë, në parashikimin e tij, Anthony Joshua e ka favorizuar kampionin duke thënë se do ta nokautojë Breazealen. /Telegrafi/