LAJMI I FUNDIT:

Spezia kërkon transferimin e Etrit Berishës

Spezia kërkon transferimin e Etrit Berishës

Etrit Berisha është duke menduar largimin nga Torino gjatë afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Portieri shqiptar nuk ka arritur të luaj asnjë minutë këtë sezon me Torinon dhe ndjehet i zhgënjyer nga sjellja e stafit teknik dhe klubit ‘Granata’.

33-vjeçari është duke studiuar mundësitë që ofron tregu i transferimeve dhe së fundmi një alternativë është paraqitur.

Skuadra italiane Spezia është në gjurmët e Berishës duke qenë se aktualisht kësaj skuadra i janë lënduar dy portierët e parë polaku Dragowski dhe holandezi Zoet.

Tuttosport ka raportuar se drejtuesit e dy klubeve Spezias dhe Torinos kanë pasur tanimë bisedat e para për shqiptarin dhe ato pritet të vazhdojnë edhe më tej.

Berisha është pro kalimit te Spezia pasi aty do të ishte titullar dhe kjo është ajo që i intereson portierit prishtinas.

Përveç Spezias, për Berishën kanë shprehur interesim edhe disa skuadra nga Serie B, por qëllimi i tij është të mbetet në elitën e futbollit italian. /Telegrafi/