Një recetë e thjeshtë, e shijshme dhe mbi të gjitha e shëndetshme

Përbërësit:

– 2 kg speca të kuq,
– 4 – 6 thelpinj hudhre,
– 4 fletë dafine,
– 1 litër ujë,
– 3 dcl uthull,
– 30 g kripë
– 20 g sheqer,
– 3 dcl vaj,
– 400 g mustardë.

Përgatitja:

Specat pastroni dhe pritni imët si për sallatë.

Vloni uthullën, ujin, kripën, sheqerin, fletët e dafinës dhe thelpinjtë e hudhrës.

Kur të vlojë, qitni specat e prerë, dhe zieni dhjetë minuta.

Kulloni, nxirrni fletët e dafinës dhe thelpinjtë e hudhrës dhe ftohni mirë. Përzieni mirë mustardën dhe vajin dhe shtoni specat e ftohur dhe përzieni mirë.

Reklama

Qitni në kavanoza të nxehtë, qitni pak vaj të ngrohtë sipër dhe lërini 10 minuta në furrë.

Reklama

Mbyllni kavanozat me kapakë të sterilizuar, mbështillni mirë dhe lërini që të ftohen ngadalë tërë natën.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.