LAJMI I FUNDIT:

Southgate i zhgënjyer me paraqitjen e Anglisë ndaj Skocisë

Southgate i zhgënjyer me paraqitjen e Anglisë ndaj Skocisë

Gareth Southgate është shprehur tejet i zhgënjyer me paraqitjen e Anglisë në derbin britanik ndaj Skocisë.

Reklama

Tre Luanët kishin shanset e tyre, mirëpo skocezët ishin tejet të organizuar pothuajse në çdo repart të fushës.

Southgate ka bërë të ditur se pas ndeshjes se ai pret shumë nga lojtarët e tij dhe në ndeshjen e radhës të sigurojnë kualifikimin.

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët
Lexo po ashtu Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

“Natë zhgënjyese, ne e dimë që mund të luajmë shumë më mirë se kaq, por duhet pranuar që Skocia luajti mirë”, ka deklaruar strategu i Anglisë.

“Nuk bënë aq sa duhet për të fituar ndeshjen. Në një turne si Euro 2020, kur e sheh që nuk mund të fitosh dot është mirë dhe e rëndësishme të mos mposhtesh. E ndjeva që kishim nevojë për të mbështetur mbrojtjen”.

Anglia dhe Skocia ndajnë pikët
Lexo po ashtu Anglia dhe Skocia ndajnë pikët

“Ky është shkaku pse aktivizova Rashford në vend të Kane, pasi mendova që Markus do të na jepte atë energji që po na mungonte“, shtoi më tej Southgate.

Anglia numëron 4 pikë në grupin D, po aq sa ka edhe Çekia, kundërshtari me të cilin takohen më 22 qershor në ora 21:00. /Telegrafi/