LAJMI I FUNDIT:

Sot inaugurohet Qendra e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në Ferizaj

Sot inaugurohet Qendra e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në Ferizaj

Sot (e premte) inaugurohet Qendra e parë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në Ferizaj. Në ceremoninë e inaugurimit të kësaj qendre, do të marrin pjesë, ministri i Inovacionit dhe Ndermarrësisë, Besim Beqaj, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli si dhe kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu.

Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë ka njoftuar se ceremonia e inaugurimit të Qendrës së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë do të fillojë nga ora 11:30, në Qendrën e Kulturës në Ferizaj.

Ndryshe, kjo qendër e cila synon rritjen e punësimit dhe zhvillimit ekonomik nëpërmjet teknologjisë është financuar nga Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë dhe Komuna e Ferizajt. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Themelohet Fintech Kosova, pioniere në revolucionin e teknologjisë financiare në Kosovë

Themelohet Fintech Kosova, pioniere në revolucionin e teknologjisë financiare në Kosovë

Ekonomi
Shijo 3 ditë të mrekullueshme në Stamboll për vetëm 99 euro

Shijo 3 ditë të mrekullueshme në Stamboll për vetëm 99 euro

Kompania Turistike Shpejtimi
Më pak se 24 orë nga samiti më i madh madh i BNj në Kosovë “PowerToHR”

Më pak se 24 orë nga samiti më i madh madh i BNj në Kosovë “PowerToHR”

powertohr
Zgjidhe problemin e prishjeve për 3 euro në muaj me Hausmeister

Zgjidhe problemin e prishjeve për 3 euro në muaj me Hausmeister

Hausmeister
Kurti: Buxheti i komunave këtë vit është për 40 për qind më i lartë se para tri viteve

Kurti: Buxheti i komunave këtë vit është për 40 për qind më i lartë se para tri viteve

Ekonomi
30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme dhe kjo me çmime më të lira në treg

30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme dhe kjo me çmime më të lira në treg

Petrol Company
Kalo në kategori