LAJMI I FUNDIT:

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Prizrenit pas zgjedhjeve lokale 2021?

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Prizrenit pas zgjedhjeve lokale 2021?

Kanë mbetur edhe shatë ditë deri në mbajtjen e zgjedhjeve lokale 2021.

Reklama

Më 17 tetor (e diel) qytetarët do të votojnë për kryetarin që do të jetë në krye të komunës për katër vitet e ardshme.

Telegrafi ka filluar me publikimin e disa sondazheve ku do të përfshihen të gjitha komunat dhe kandidatët.

Në këtë sondazh të gjithë mund të votojnë për kandidatin që mendojnë se do të udhëheqë me komunën përkatëse.

Serinë e këtyre sondazheve, Telegrafi e vazhdon me Komunën e Prizrenit. Në garë për kryetar të Prizrenit janë tetë kandidatë: Zafir Berisha (NISMA), Lulzim Kabashi (AAK), Mytaher Haskuka (LVV), Afrim Tejeci (AKR), Cemailj Smajli (NDS), Anton Quni (LDK), Shaqir Totaj (PDK) dhe Milazim Lushaj.

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Pejës pas zgjedhjeve lokale 2021?
Lexo po ashtu Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Pejës pas zgjedhjeve lokale 2021?

Sipas të dhënave të KQZ-së, numri i votuesve në Komunën e Prizrenit është 173 mijë e 359, numri i qendrave të votimit 71, numri i vendvotimeve 221.

Më 14 tetor do të mbyllen të gjitha sondazhet, ku pastaj në një lajm do të përmblidhen rezultatet finale. Për të shikuar të gjitha sondazhet, klikoni këtu. /Telegrafi/


Sondazhi është krijuar për t’i dhënë lexuesit tonë një mundësi për të shprehur mendimin e tij nëpërmjet votës. Në një IP mund të votohet vetëm një herë.

Në trend Lajme

Më shumë
Sveçla: Njëri nga të vrarët në sulmin terrorist është Bojan Mijailoviq, truprojë e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin

Sveçla: Njëri nga të vrarët në sulmin terrorist është Bojan Mijailoviq, truprojë e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin

Lajme
Lirohen katër nga tetë të arrestuarit gjatë aksionit policor në Banjskë

Lirohen katër nga tetë të arrestuarit gjatë aksionit policor në Banjskë

Lajme
Shqipëria kundër Borrellit: Përgjegjësia e asaj që ndodhi nuk qëndron te Kosova

Shqipëria kundër Borrellit: Përgjegjësia e asaj që ndodhi nuk qëndron te Kosova

Lajme
Abdixhiku pas takimit me Osmanin dhe drejtorin e AKI-së: Djemtë e vajzat fituan betejën kundër terrorizmit në terren, koha ta fitojmë atë diplomatike

Abdixhiku pas takimit me Osmanin dhe drejtorin e AKI-së: Djemtë e vajzat fituan betejën kundër terrorizmit në terren, koha ta fitojmë atë diplomatike

Lajme
Elshani: Hetimet në Banjskë do të zgjasin – policia s’pati qëllim ta vrasë askënd, por ta lirojë territorin nga grupi i armatosur

Elshani: Hetimet në Banjskë do të zgjasin – policia s’pati qëllim ta vrasë askënd, por ta lirojë territorin nga grupi i armatosur

Lajme
Situata e sigurisë, presidentja Osmani takon kreun e AKI-së dhe opozitën

Situata e sigurisë, presidentja Osmani takon kreun e AKI-së dhe opozitën

Lajme
Kalo në kategori