LAJMI I FUNDIT:

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Malishevës pas zgjedhjeve lokale 2021?

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Malishevës pas zgjedhjeve lokale 2021?

Kanë mbetur edhe shatë ditë deri në mbajtjen e zgjedhjeve lokale 2021.

Më 17 tetor (e diel) qytetarët do të votojnë për kryetarin e tyre të ri.

Telegrafi ka filluar me publikimin e disa sondazheve ku do të përfshihen të gjitha komunat dhe kandidatët.

Në këtë sondazh të gjithë mund të votojnë për kandidatin që mendojnë se do të udhëheqë me komunën përkatëse.

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Prizrenit pas zgjedhjeve lokale 2021?
Lexo po ashtu Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Prizrenit pas zgjedhjeve lokale 2021?

Serinë e këtyre sondazheve, Telegrafi e vazhdon me Komunën e Malishevën. Në garë për kryetar të Malishevës janë gjashtë kandidatë: Ekrem Kastrati (Nisma), Kastriot Berisha (AAK), Selajdin Bytyçi, Alban Krasniqi (LVV), Bajrush Hoti (LDK) dhe Isni Kilaj (PDK).

Sipas të dhënave të KQZ-së, numri i votuesve në Komunën e Malishevës është 54,18, numri i qendrave të votimit 35, numri i vendvotimeve 74.

Më 14 tetor do të mbyllen të gjitha sondazhet, ku pastaj në një lajm do të përmblidhen rezultatet finale. Për të shikuar të gjitha sondazhet, klikoni këtu. /Telegrafi/


Sondazhi është krijuar për t’i dhënë lexuesit tonë një mundësi për të shprehur mendimin e tij nëpërmjet votës. Në një IP mund të votohet vetëm një herë.

Në trend Lajme

Më shumë
Çfarë koncepti të mbrojtjes po planifikon Kosova?

Çfarë koncepti të mbrojtjes po planifikon Kosova?

Siguri
Hovenier: Jemi të pakënaqur me cilësinë e partneritetit tonë me Kurtin

Hovenier: Jemi të pakënaqur me cilësinë e partneritetit tonë me Kurtin

Lajme
Qytetarët e Pejës shqetësohen nga një detonim

Qytetarët e Pejës shqetësohen nga një detonim

Komunat
Parlamenti Evropian: Të ndërmerren masa ndaj Serbisë nëse rezulton se është përfshirë në sulmin e armatosur në Banjskë

Parlamenti Evropian: Të ndërmerren masa ndaj Serbisë nëse rezulton se është përfshirë në sulmin e armatosur në Banjskë

Lajme
Fenomeni i ndryshimit të mbiemrave shqiptarë në turq në Prizren për përfitime materiale

Fenomeni i ndryshimit të mbiemrave shqiptarë në turq në Prizren për përfitime materiale

Lajme
Sulmohet fizikisht këshilltari i Ministrisë së Jashtme, policia jep detaje

Sulmohet fizikisht këshilltari i Ministrisë së Jashtme, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Kalo në kategori