LAJMI I FUNDIT:

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Ferizajt pas zgjedhjeve lokale 2021?

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Ferizajt pas zgjedhjeve lokale 2021?

Qytetarët e Kosovës më 17 tetor do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarin e ardhshëm të komunës së tyre.

Telegrafi ka nisur publikimin e disa sondazheve ku do të përfshihen të gjitha komunat dhe kandidatët.


Në sondazhin e Telegrafit të gjithë mund të votojnë për kandidatin që mendojnë se do të udhëheq me komunën përkatëse. Serinë e këtyre sondazheve, Telegrafi sot e vazhdon me komunën e Ferizajt.

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Gjilanit pas zgjedhjeve lokale 2021?
Lexo po ashtu Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Gjilanit pas zgjedhjeve lokale 2021?

Në garë për të parin e kësaj komune janë Sibel Halimi nga LDK, Agim Aliu nga PDK, Valon Ramadani nga LVV dhe Arben Halili nga AAK.

Sipas KQZ-së numri i qytetarëve me të drejtë vote në Ferizaj është 111,990 ka 44 qendra të votimit me 144 vendvotime.

Më 14 tetor do të mbyllen të gjitha sondazhet, ku pastaj në një lajm do të përmblidhen rezultatet finale. Për të shikuar të gjitha sondazhet, klikoni këtu. /Telegrafi/


Sondazhi është krijuar për t’i dhënë lexuesit tonë një mundësi për të shprehur mendimin e tij nëpërmjet votës. Në një IP mund të votohet vetëm një herë.

Në trend Lajme

Më shumë
Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Lajme
Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në listën e të kërkuarve, njoftimi i INTERPOL-it dhe “gjykimi në mungesë”

Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në listën e të kërkuarve, njoftimi i INTERPOL-it dhe “gjykimi në mungesë”

Lajme
Jo vetëm Radoiçiqi me 11 shokë, por edhe 20 serbë në listën e kuqe të fletarrestimeve të INTERPOL-it

Jo vetëm Radoiçiqi me 11 shokë, por edhe 20 serbë në listën e kuqe të fletarrestimeve të INTERPOL-it

Drejtësi
Kjo është gjendja e rrugëve që shpiejnë në vendkalimet kufitare

Kjo është gjendja e rrugëve që shpiejnë në vendkalimet kufitare

Lajme
Arbnora Idrizi sërish në librin e Guiness, këtë herë me mozaikun e flamurit

Arbnora Idrizi sërish në librin e Guiness, këtë herë me mozaikun e flamurit

Lajme
Apeli vërteton vendimin e Themelores për anulimin e vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

Apeli vërteton vendimin e Themelores për anulimin e vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

Drejtësi
Kalo në kategori