LAJMI I FUNDIT:

Si ta kuptoni nëse është dashuri apo vetëm epsh? Ekspertët i tregojnë shenjat

Si ta kuptoni nëse është dashuri apo vetëm epsh? Ekspertët i tregojnë shenjat

Ju mund të mendoni se e dashuroni dikë shumë, por a e dini dallimin mes të qenit në dashuri dhe epshit?

Reklama

Gary Amers, ekspert i lidhjeve, ka treguar shenjat të cilat tregojnë se jeni vërtet të dashuruar – dhe pesë shenjat të cilat dëshmojnë se është vetëm epsh.

Ai thotë se paramendimi i së ardhmes së bashku dhe ndjenja e sigurisë kur jeni pranë njëri-tjetrit janë indikatorë të fuqishëm se jeni në dashuri, transmeton Telegrafi.

Këto shenja tregojnë se me të vërtetë është dashuri:

– Disponimi ju rregullohet çdo herë që mendoni për të, si dhe prezenca e personit krijon një ‘shpërthim’ të menjëhershëm të adrenalinës.

– Ndjeheni i/e sëmurë në stomak, pasi që rënia në dashuri mund t’ju bëjë të ndjeheni jashtë kontrollit dhe kësisoj funksioni i stomakut çrregullohet.

– Ndjeheni sikurse e njihni këtë person për një kohë të gjatë.

– Fantazoni për të ardhmen e përbashkët

– Ndjeheni të sigurt pranë njëri-tjetrit

Ndërsa këto shenja tregojnë se është vetëm epsh:

– Nuk ka shumë reciprocitet mes juve: Ose njëri jep shumë dhe nuk merr asgjë, ose anasjelltas.

– Nuk dëshironi t’i njoftoni me miqtë tuaj

– Nuk bëni plane për asgjë, sepse epshi është ndjenjë e spontanitetit dhe aventurës – prandaj ka pak hapësirë për planifikime. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Prindër dhe fëmijë
Me xhinse që theksojnë në mënyrë perfekte figurën e saj, Kim merr vëmendje edhe me veshje të zakonshme

Me xhinse që theksojnë në mënyrë perfekte figurën e saj, Kim merr vëmendje edhe me veshje të zakonshme

Femra
Ende nuk ka konkurrencë: Naomi është me të vërtetë mbretëresha e pasarelës

Ende nuk ka konkurrencë: Naomi është me të vërtetë mbretëresha e pasarelës

Femra
Georgina Rodriguez duket mahnitëse me veshje tradicionale arabe

Georgina Rodriguez duket mahnitëse me veshje tradicionale arabe

Femra
Hailey Bieber ndjek trendin ‘no pants’: Dalja pa pantallona në Paris e vuri në qendër të vëmendjes

Hailey Bieber ndjek trendin ‘no pants’: Dalja pa pantallona në Paris e vuri në qendër të vëmendjes

Femra
Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Këshilla dhe arsye
Kalo në kategori