LAJMI I FUNDIT:

Si dëshmitar, futbollisti i La Corunas tregon se si kurdisen rezultatet në Spanjë

Si dëshmitar, futbollisti i La Corunas tregon se si kurdisen rezultatet në Spanjë

Futbollisti i Deportivo La Corunas, Inigo Lopez ka folur edhe për një rast të kurdisjes së ndeshjeve në Spanjë.

Ai tha se ndërsa ka luajtur për Huescan, ka qenë dëshmitar i një marrëveshje sipas të cilit klubi ka pranuar të pësoi humbje 1-0 kundër Gimnastic.


Lopes tha se nuk ka luajtur në këtë ndeshje, por shtoi se e dinte se ishte arritur një “marrëveshje mes zotëri ve rreth rezultatit”.

“Ne humbëm sepse kishte një marrëveshje. Gjithmonë ekzistojnë në futboll. Kur arrini në ndeshjen e fundit të sezonit, zakonisht ju shikoni oraret dhe të bisedoni me njerëzit. Thjesht, njerëzit e njohin njëri-tjetrin “, tha Lopes.

Ai shtoi se kjo nuk ndodh duke u takuar një person me dikë tjetër apo në forma të tjera.

“Ai vetëm thotë, në rregull, le tu mos bëjmë problem atyre që kanë nevojë për pikë. Kjo ndodh dhe askush nuk flet rreth saj. Çdokush që ka luajtur futboll dhe kush është në këtë botë, e di se gjëra të tilla ndodhin. Ajo që ndodhi më pas, në lidhje me lojërat e fatit, çdo gjë është shkatërruar “, tha Lopes.

Ndërkohë, mbrojtësi foli edhe për ofrimin e bonuseve lojtarëve nga “palët e treta”, dhe ka shtuar se nuk ka asgjë kundër kësaj forme të motivimit të futbollistëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Reagon më në fund Akil Gjakova

Reagon më në fund Akil Gjakova

Xhudo
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Liga e Kampionëve
“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

Përfaqësueset
Kalo në kategori