LAJMI I FUNDIT:

Shtyhet afati i aplikimit për pagesa direkte dhe subvencione në bujqësi

Shtyhet afati i aplikimit për pagesa direkte dhe subvencione në bujqësi

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka nënshkruar vendimin për zgjatjen e afatit për aplikim për pagesa direkte dhe subvencione për kulturat bujqësore për vitin 2023.

Reklama

Afati është zgjatur nga data 30 mars deri me 6 prill 2023 në ora 16:00.

Ministri Peci ka njoftuar se procedurat e aplikimit dhe dokumentacioni mbetet i njëjtë.

“Sapo nënshkruajta vendimin për zgjatjen e afatit për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore për vitin 2023, nga data 30 mars deri me 6 prill 2023 në ora 16:00. Procedurat e aplikimit dhe dokumentacioni mbetet i njëjtë. Punë të mbarë e të bereqetshme!”, ka shkruar ministri i Bujqësisë, Faton Peci.


Në trend Ekonomi

Më shumë
Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Ekonomi
A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

Auto Mita
Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Jehona Hulaj
Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

CITY College
Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran, Kurti: Do të jetë bërthama e sovranitetit tonë ekonomik

Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran, Kurti: Do të jetë bërthama e sovranitetit tonë ekonomik

Ekonomi
Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House
Kalo në kategori