Tyson Fury kishte parashikuar në vitin 2013 se do të rikthehej në majat e boksit pikërisht ndaj Deontay Wilderit, madje duke e nokautuar atë.

Boksieri 31-vjeçar e mposhti në fundjavën e kaluar Bronze Bomberit duke i shkaktuar humbjen e parë në karrierë dhe duke i marrë titullin WBC në peshat e rënda.

Fury kishte bërë një postim në llogarinë e tij në Twitter, duke thënë se ai do të rikthente në brezin e tij titullin e kampionit të botës.

“Përballja ime më e madhe në karrierë do të jetë ajo ndaj Bronze Bomberit! Por, unë do ta nokautojë atë”, kishte shkruar ai në vitin 2013.

Deontay Wilder me teori të re pas humbjes ndaj Tyson Furyt në WBC – sqaron vendimin e stafit të tij për hedhjen e peshqirit në ring Deontay Wilder me teori të re pas humbjes ndaj Tyson Furyt në WBC – sqaron vendimin e stafit të tij për hedhjen e peshqirit në ring

Dhe në vitin 2020 britaniku e realizojë këtë gjë, duke u rikthyer në majat e boksit, për më shumë mori edhe titullin WBC.

Tani, Wilder do të ketë shansin për trilogjinë ndaj Furyt, e që duhet të aplikojë brenda këtyre 30 ditësh. /Telegrafi/