Shqipëri – Francë, thyhet një rekord historik (Video)

Kuqezinjtë janë ndëshkuar në minutën e fundit të kohës shtesë duke u mposhtur nga Franca me rezultati 2-0.

Goli i fundit i francezëve ka hyrë në analet e historisë së futbollit të kampionateve evropiane.

Bëhet fjalë për realizimin e francezit Dimitry Payet, i cili shënoi golin e dytë dhe të fitores prej 2:0 në minutën e 96-të takimit.

Shqipëria takimin e fundit në evropian në kuadër të grupit A do ta zhvillojë kundër Rumanisë. /Telegrafi/

Zbulohen pikët e gjyqtarëve që i dhuruan fitoren e madhe Usykut ndaj Furyt

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

"Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime" - Tyson Fury flet pas humbjes

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Bayern Munich e bën zgjedhje të parë për stolin trajnerin e njohur të Ligës Premier

Gjithçka çfarë ndodhi në meçin e shekullit mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Fuyt, ku ukrainasi u shpall kampion i padiskutueshëm