LAJMI I FUNDIT:

Shpëtim nga çdo sëmundje: Murgjit tibetianë besojnë se kjo rinovon trupin nga brenda

Shpëtim nga çdo sëmundje: Murgjit tibetianë besojnë se kjo rinovon trupin nga brenda

Në stomakun bosh, ata pinë ujë!

Nëse pyesni dikë se si të humbni peshë, si të ndaloni plakjen, ata do t’ju thonë: pini më shumë ujë. Dhe atëherë pse të mos veproni edhe ju kështu?

Murgjit tibetianë besojnë se dy gota ujë të vluar, të vakët, me stomak bosh – shpëtim nga çdo sëmundje:


1. Uji i ngrohtë ka një efekt të dobishëm në trup në mëngjes. Fillon tkurrjen e zorrëve, që do të thotë se fillon nxjerrjen e helmeve nga trupi. Zorrët shpëlahen në mëngjes me ujë të pastër dhe të vakët.

Ky efekt i dobishëm shihet menjëherë në lëkurën e fytyrës dhe të trupit, transmeton Telegrafi.

2. Nëse pini një gotë ujë në mëngjes, ju kompensoni mungesën e lëngjeve që zhvillohet gjatë gjumit. Një gotë me ujë të vakët në mëngjes hollon gjakun.

3. Uji i vakët fillon metabolizmin me 40%, ndërsa uji i ftohtë më së shumti 25%. Uji i nxehtë fillon procesin e lipideve, nga të cilat varet humbja e peshës. Nëse dëshironi të zvogëloni oreksin tuaj, pini një gotë ujë të vakët para vaktit.

Cilin ujë është më i mirë për ta pirë?

Është uji i vluar dhe pastaj ftohet pak. Duhet të pihet në gllënjka të vogla, jo më vonë se 30 minuta pas mëngjesit. /Telegrafi/

Në trend Shëndetësi

Më shumë
Ilaçi më i mirë shtëpiak për veshka: Të gjithë përbërësit me siguri i keni në shtëpi!

Ilaçi më i mirë shtëpiak për veshka: Të gjithë përbërësit me siguri i keni në shtëpi!

Kalo në kategori