LAJMI I FUNDIT:

Shpërthime të fuqishme në qytetin e pushtuar ukrainas

Shpërthime të fuqishme në qytetin e pushtuar ukrainas

Shpërthime të fuqishme janë dëgjuar në qytetin e pushtuar ukrainas Luhansk, ku më pas janë parë zjarre të mëdha në këtë qytet.

Leonid Pasechnik i emëruar në krye të këtij qyteti nga forcat ruse, ka konfirmuar se rajoni i Luhanskut është “dridhur” nga disa shpërthime.

Madje sipas tij ky rajon u sulmua nga raketat e fuqishme që shkaktuan vatra të mëdha zjarri, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, ministria rus e Emergjencave, ka njoftuar se ekipe të shumta të zjarrfikësve kanë dalë në terren.

Nuk raportohet për viktima apo shumën e dëmeve materiale që janë shkaktuar nga këto shpërthime. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Botë
Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Botë
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Festimet e Kurban Bajramit – imazhe nga disa vende të botës

Festimet e Kurban Bajramit – imazhe nga disa vende të botës

Botë
Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Botë
Kalo në kategori