LAJMI I FUNDIT:

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

Një raport bombë ka dalur në 24 orët e fundit në Spanjë, ku citohet së një nga ekipet e La Ligas dyshohet se ka trukuar një ndeshje.

Ka qenë ekipi i Rayo Vallecanos që ka hedhur një akuzë kaq të rëndë dhe kanë marrë hapat e nevojshëm duke e denoncuar rastin në organet kompetente.

Siç është raportuar nga mediumi Mundo Deportivo, Rayo ka denoncuar se ndeshja për të cilën ata dyshojnë se ka qenë e trukuar është Sevilla-Cadiz që u zhvillua në mesjavë.

Në këtë ndeshja fituan mysafirët falë një goli të shënuar nga Sergi Guardiola në minutën e 96-të të takimit.

Raporti shton më tutje se natyra e fitores së Cadizit, e cila i ka mbajtur ata në garë për të evituar rënien nga elita, ka ngritur dyshime tek krerët e La Ligas.

Informacioni që është zbuluar është se një agjent i njërit prej lojtarëve ka ndezur alarmin 48 orë para ndeshjes duke treguar se ndeshja që do të zhvillohej në ‘Ramon Sanchez-Pizjuan’ është e trukuar.

Rayo Vallecano është në mesin e ekipeve që po luftojnë për mbijetesë në La Liga, dhe për këtë arsye ata duan të jenë të sigurt se gjithçka ka qenë në rregull dhe për këtë arsye e kanë raportuar rastin në autoritetet relevante./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori