LAJMI I FUNDIT:

Shpallen rezultatet e pranimit të studentëve në konvikte dhe mensë

Shpallen rezultatet e pranimit të studentëve në konvikte dhe mensë

Qendra e Studentëve në Prishtinë, ka njoftuar se tashmë janë shpallur rezultatet për pranimin e studentëve në konvikte dhe mensë për vitin akademik 2022/2023.

Reklama

Konkursi ka qenë i hapur nga data 12 shtator deri më 18 shtator 2022.

Gjatë këtij afati  kohor për strehim në konvikte dhe në mensë kanë aplikua rreth 6000 studentë.

Kapaciteti për banim në konvikte këtë vit është rreth 4000 vende.

Afati për ankesa është nga datat 27 dhe 28 shtator 2022. Paraqitja e ankesave do të bëhet  përmes sistemit  online  në  adresat  zyrtar në  uebfaqen  http://www.qs.rks-gov.net  dhe përmes profilit zyrtar Facebook  Qendra e Studentëve-Prishtinë.

Gjatë procesit të ankesave nuk pranohen dokumente shtesë. Shqyrtimi i ankesave do të bëhet nga Komisioni për Ankesa.

Listën e të pranuarve mund ta gjeni këtu. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Tensione në Zveçan, gjatë përleshjes me protestuesit, u plagosën 25 ushtarë të KFOR-it

Tensione në Zveçan, gjatë përleshjes me protestuesit, u plagosën 25 ushtarë të KFOR-it

Lajme
Policia e Kosovës jep detaje për protestën e dhunmshme në veri të vendit

Policia e Kosovës jep detaje për protestën e dhunmshme në veri të vendit

Lajme
Ushtari amerikan i KFOR-it, Simiqit: Shoh njerëz me maska që bëjnë lëvizje të dyshimta

Ushtari amerikan i KFOR-it, Simiqit: Shoh njerëz me maska që bëjnë lëvizje të dyshimta

Lajme
Shishe, shok bomba e gurë në drejtim të ushtarëve - si filloi përleshja mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

Shishe, shok bomba e gurë në drejtim të ushtarëve - si filloi përleshja mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

Lajme
Krasniqi fton presidenten dhe kryeministrin që të mbledhin urgjentisht Këshillin e Sigurisë së Kosovës

Krasniqi fton presidenten dhe kryeministrin që të mbledhin urgjentisht Këshillin e Sigurisë së Kosovës

Politikë
Haradinaj: Sulmet kriminale ndaj ushtarëve të KFOR-it dhe forcave të rendit, janë të papranueshme

Haradinaj: Sulmet kriminale ndaj ushtarëve të KFOR-it dhe forcave të rendit, janë të papranueshme

Politikë
Kalo në kategori