LAJMI I FUNDIT:

Shihni një truk të thjeshtë se si të shmangni gurthet në çezma!

Shihni një truk të thjeshtë se si të shmangni gurthet në çezma!

Dhe ja çfarë duhet të bëni hap pas hapi

Reklama

Në morinë e këshillave për pastrimin e rubineteve në banjë dhe kuzhinë, nga ato me ndihmën e produkteve kimike nga dyqanet, tek ato natyrale, si uthulla dhe acidi citrik – më në fund u zbulua një truk si kurrë më parë. Edhe do të duhet të keni probleme me gurthet, edhe është jashtëzakonisht i lirë.

Është një qiri i zakonshëm, ose më mirë dylli, transmeton Telegrafi.

Nëse keni ndonjë qiri aromatik në shtëpi, përdoreni…

Fillimisht, pastroni mirë rubinetin nga uji, më pas merrni një qiri dhe fërkoni butësisht pjesët e sipërfaqes.

Nuk ka nevojë për të pushuar, thjesht fillojani punës menjëherë.

Këtë pjesë në çezmë patjetër duhet ta pastroni: Kontrolli i rregullt mund t’ju shpëtojë shëndetin
Lexo po ashtu Këtë pjesë në çezmë patjetër duhet ta pastroni: Kontrolli i rregullt mund t’ju shpëtojë shëndetin

Përhapeni dyllin në të gjithë rubinetin me një leckë të zakonshme ose me leckë magjike.

Efekti ndodh kur pikat e ujit prekin dyllin. Nuk do të keni njolla të bezdisshme klori në rubinet, sepse uji do të rrëshqasë prej tij – e gjitha kjo falë reagimit natyror në të cilin yndyra (dylli) dhe uji sprapsin njëri-tjetrin.

Shikojeni në detaje videon:

@the_gooch Best way to protect your chrome faucet 🤩🤩🤩 #lifehack #candle #wax #fyp #bathroom #bathroomcleaning #viral #tiktokviral #tiktok #foryou ♬ original sound – The Gooch

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Lifestyle
Cili gjarpër helmues ka dhëmbët më të gjatë?

Cili gjarpër helmues ka dhëmbët më të gjatë?

Libri i madh i kafshëve
Janë katër shenja të horoskopit të cilëve u shkon roli i prindit më shumë se kujtdo tjetër

Janë katër shenja të horoskopit të cilëve u shkon roli i prindit më shumë se kujtdo tjetër

Astrologji
Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kërshëri
Një test personaliteti që zbulon se cilat janë problemet tuaja: Çfarë keni parë së pari në foto - krokodilin apo zogun?

Një test personaliteti që zbulon se cilat janë problemet tuaja: Çfarë keni parë së pari në foto - krokodilin apo zogun?

Lifestyle
Mund të bëhen një terren për zhvillimin e baktereve dhe kërpudhave: Sa shpesh duhet t’i lani pizhamet

Mund të bëhen një terren për zhvillimin e baktereve dhe kërpudhave: Sa shpesh duhet t’i lani pizhamet

Lifestyle
Kalo në kategori