LAJMI I FUNDIT:

Sheshelin as në Serbi nuk e lënë të flasë ‘siç do ai’ – ai bëhet nervoz dhe lëshon studion televizive

Sheshelin as në Serbi nuk e lënë të flasë ‘siç do ai’ – ai bëhet nervoz dhe lëshon studion televizive

Lideri i radikalëve serbë, krimineli i luftës Vojislav Sheshel ka shfaqur nervozen e tij edhe një herë, derisa ishte i ftuar në një emision televiziv në Serbi.

Reklama

Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, Sheshel ishte duke folur rreth dënimit të fundit për Ratko Mlladiqin, ka thënë se Mlladiq tani do ta gjejë veten në një mundim edhe më të madh, veçanërisht nëse ekstradohet në burg në Britaninë e Madhe.

“Britanikët shprehën një dëshirë të zjarrtë që ai të vuante dënimin atje. Kjo tregon se çfarë mendojnë ata për popullin serb në tërësi. Nuk është për t’u habitur që Britania e Madhe inicioi rezolutën kundër Serbisë për shkak të gjenocidit të pretenduar”, citohet të ketë thënë Sheshel.

Dhe udhëheqësi i radikalëve serbë theksoi se ai shpresonte që Rusia të ishte edhe më e angazhuar për gjeneralin Ratko Mlladiq.

Por djali i gjeneralit të dënuar serb, Darko Mlladiq shkon edhe më larg.

Sipas tij, gjenerali Ratko Mlladiq është në një gjendje të tillë që vuajtja e një dënimi në Britaninë e Madhe ose Estoni do të ishte një dënim me vdekje për të.

Sidoqoftë, momenti kur Sheshel shfaq nervozen e tij thuhet të ketë qenë kur përmendi “një dëshmitar të rremë të Hagës”, siç e ka quajtur ai gazetarin e ndjerë Dejan Anastasijeviq, përcjell Telegrafi.

Me këtë rast, udhëheqësja e emisionit, ka reaguar dhe ndërprerë udhëheqësin e Radikalëve.

“… Ai ishte një dëshmitar i rremë në gjyqin e Millosheviqit. Dejan Anastasijevic dhe Jovan Dulovic janë dy dëshmitarë të rremë nga redaksia Vreme. Këto janë gënjeshtrat më të këqija të Hagës”, ka thënë Sheshel.

Dhe ndërsa prezantuesja mbronte “kolegët gazetarë”, Sheshel u largua nga studioja.

“Mos më ftoni më”.

“Nuk ka respekt për tradhtarët e popullit serb. Mbroni dy mashtrues”, ka thënë Sheshel dhe është larguar nga studioja. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Evropa

"A ka borë, ministër?", rrëfimi i Radoiçiqit është një moment i mirë për të kujtuar se si gënjente Daçiqi

Serbia
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë ushtarin rus  - një shpërthim i madh mbretëron zonën

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë ushtarin rus - një shpërthim i madh mbretëron zonën

Evropa
Kadyrov tregoi bicepsin kur u pyet lidhur me pretendimet për gjendjen e tij shëndetësore

Kadyrov tregoi bicepsin kur u pyet lidhur me pretendimet për gjendjen e tij shëndetësore

Evropa
Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Amerika
Abazoviq: Këta njerëz janë në krye të piramidës kriminale

Abazoviq: Këta njerëz janë në krye të piramidës kriminale

Mali i Zi
Kalo në kategori