LAJMI I FUNDIT:

Sheshel parashikon shkëputjen e Vojvodinës dhe autonominë e Rashkës

Sheshel parashikon shkëputjen e Vojvodinës dhe autonominë e Rashkës

Kryetari i Partisë radikale serbe (SRS) Vojislav Sheshel ka vlerësuar sot se vazhdimi i integrimeve evropiane do të sjellë shkëputjen e Vojvodinës dhe vendosjen e autonomisë në rajonin e Rashkës.

“Në Bashkimin Evropian janë përqendruar të gjithë armiqtë serbë që kanë marrë pjesë në bombardimin dhe në copëtimin e vendeve serbe. Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian janë përgjegjëse për grabitjen e Republikës serbe të Krainës dhe të Kosovës, ndarjen e Republikës së Maqedonisë e të Malit të Zi dhe pushtimin e Republikës serbe”, ka thënë Sheshel, njofton “Veçernej Novosti”, transmeton Koha.net.

SRS ka kumtuar se Sheshel ka vlerësuar se kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq nuk di ta nxjerrë vendin nga kriza ekonomike dhe ka kritikuar politikën ekonomike të Qeverisë sepse bazohet në subvencionimin e firmave të huaja që punësojnë punëtorë vendës.

Ai ka thënë se Serbisë në sferën ekonomike i përgjigjet vetëm bashkëpunimi intensiv me Rusinë dhe ka shtuar se çdo gjë që prodhohet në Serbi mund të shitet në Rusi dhe ka shtuar se është e domosdoshme të bëhen stimulime shtetërore për eksportim në tregun rus.


Në trend Lajme

Më shumë
Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Siguri
Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Drejtësi
Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Lajme
Klinika e Urologjisë - tetë dhoma për pacientë, nëntë për personel

Klinika e Urologjisë - tetë dhoma për pacientë, nëntë për personel

Lajme
Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lajme
Gjykata: Sulmuesit e gazetarit Valon Syla të motivuar nga bindjet fetare

Gjykata: Sulmuesit e gazetarit Valon Syla të motivuar nga bindjet fetare

Drejtësi
Kalo në kategori