LAJMI I FUNDIT:

Shenjat e horoskopit që nuk bëjnë kompromis në marrëdhënie

Shenjat e horoskopit që nuk bëjnë kompromis në marrëdhënie

Besojnë se kjo është një shenjë se kanë humbur kontrollin

Reklama

Rregulli që më i zgjuari dorëzohet nuk vlen për ta. Ata nuk dorëzohen lehtë edhe pse e dinë se një marrëdhënie nuk mund të zhvillohet plotësisht pa përshtatje dhe pa kompromise.

Por këto shenja besojnë se të bësh kompromise do të thotë të humbasësh kontrollin në marrëdhënie, transmeton Telegrafi.

Demi

Demat mund të jenë mjaft të vendosur dhe të palëkundur, madje edhe kur bëhet fjalë për marrëdhëniet e tyre. Kompromisi mund të jetë goxha i vështirë për ta. Demit thjesht i pëlqen që gjërat të zhvillohen ashtu siç dëshiron ai. Ata shpesh hyjnë në situata të palëkundura paraprakisht. Kokëfortësia e tyre zakonisht shkakton ndërprerje në komunikimin me partnerin.

Luani

Me krenarinë e tij, Luani është një partner i vështirë për të kërkuar kompromise dhe për të bërë marrëveshje. Ata kanë mënyra të ndryshme për t’u marrë me situatat dhe kundërshtimi ndaj këtyre mënyrave mund t’i bëjë ata të ndihen më pak të kënaqur.

Luanët në fakt e kanë të vështirë t’i vënë nevojat e njerëzve të tjerë përpara atyre. Ata besojnë fort në atë që mendojnë dhe do të bëjnë gjithçka për të ushqyer dhe ruajtur egon e tyre të tepruar.

Akrepat

Ata priren t’u përmbahen vendimeve të tyre si të dehur, edhe kur bëhet fjalë për marrëdhënie romantike. Zakonisht, kokëfortësia e tyre është pasojë e nevojës së tyre për stabilitet dhe fobisë së ndryshimit, gjë që e vështirëson arritjen e marrëveshjeve dhe kompromiseve. Ata janë të palëkundur dhe nuk ngatërrohen me ndryshimin e idealeve dhe proceseve të mendimit të tyre për askënd.

Ujori

Si një shenjë e palëkundur e zodiakut, Ujori me siguri mund të jetë kokëfortë. Ata besojnë se qëndrimi i fortë është ajo që i bën më të fortë dhe më dominues në marrëdhënie, duke vendosur kështu kontrollin në komunitetin e tyre pa marrë parasysh nevojat e partnerit.

Për shkak të mosgatishmërisë së tyre për të ndryshuar qasjen e tyre, ata gjithashtu duken të ftohtë dhe arrogantë në marrëdhënie. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Stil
Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Bëje vet
A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

Bëje vet
Pjesa e dytë: Testin të cilin duhet ta kalojnë agjentët e FBI-së për t’u pranuar

Pjesa e dytë: Testin të cilin duhet ta kalojnë agjentët e FBI-së për t’u pranuar

Lifestyle
Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Shtëpi të bukura
Dëshironi një zyrë pa nervozizëm? Bëjeni vetëm një gjë

Dëshironi një zyrë pa nervozizëm? Bëjeni vetëm një gjë

Lifestyle
Kalo në kategori