LAJMI I FUNDIT:

Shembja e tunelit, vijnë pamjet e para në nëntë ditë, të disa punëtorëve indianë të bllokuar në një tunel

Shembja e tunelit, vijnë pamjet e para në nëntë ditë, të disa punëtorëve indianë të bllokuar në një tunel

Një kamerë thuhet se ka kapur pamjet e 41 punëtorëve të bllokuar në një tunel në shtetin Uttarakhand të Indisë – për herë të parë në nëntë ditë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, videoja u filmua duke përdorur një kamerë endoskopike që u fut brenda një tubi të ri të shpuar në tunel të hënën.

Ekipet e shpëtimit përdorën gjithashtu tubin për t’u dhënë punëtorëve vaktin e parë të nxehtë brenda disa ditësh.

Deri më tani, ata ushqeheshin me ushqime të dërguara përmes një tubi më të ngushtë të futur më parë.

Siç bëhet e ditur, tuneli në ndërtim e sipër pati një shembje pas një rrëshqitjeje dheu.

Kontakti me burrat e bllokuar u vendos menjëherë pas kësaj dhe atyre u ishte siguruar oksigjen, ushqim dhe ujë që atëherë.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e 12 nëntorit në distriktin Uttarkashi të shtetit verior. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Evropa
Mbi 100 vite më parë jetonin 805 persona, sot është një “qytet fantazmë” në Kanada – të gjithë banorët kishin origjinë ukrainase

Mbi 100 vite më parë jetonin 805 persona, sot është një “qytet fantazmë” në Kanada – të gjithë banorët kishin origjinë ukrainase

Amerika
U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

Evropa
Brenda burgut famëkeq rus ku vdiq Alexei Navalny

Brenda burgut famëkeq rus ku vdiq Alexei Navalny

Evropa

"Ishin të gjitha shenjat se...": Ukraina po përgatitej për një luftë të plotë me Rusinë, pesë muaj para se të fillonte

Botë
Të premten, SHBA me paketë të madhe sanksionesh kundër Rusisë për vdekjen e Navalny dhe luftën në Ukrainë

Të premten, SHBA me paketë të madhe sanksionesh kundër Rusisë për vdekjen e Navalny dhe luftën në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori