LAJMI I FUNDIT:

Shembet trotuari në qytetin brazilian, 33 persona përfundojnë në lumë – nuk raportohet për lëndime serioze

Shembet trotuari në qytetin brazilian, 33 persona përfundojnë në lumë – nuk raportohet për lëndime serioze

Shembja e trotuarit në Zhoinvill në juglindje të Brazilit,  bëri që 33 persona të lëndohen kur i “përpiu toka”.

Ata përfunduan në lumin Kachoeira, kur u shemb trotuari në Avenidi Beira Rio gjatë një ceremonie që u desh të ndërpritet për t’i shpëtuar qytetarët, transmeton Telegrafi.


21 të rritur dhe 12 fëmijë janë dërguar në spitalet më të afërta, por për fat të mirë asnjë prej tyre nuk ka pësuar lëndime të rënda.

Ngjarja për të cilën ishin mbledhur më vonë ishte vazhduar, e kryetari i qytetit Adriano Silva falënderoi ekipet emergjente për reagimin e shpejtë.

“Jemi falënderues askush nuk është në gjendje të rëndë, si dhe ekipet e shpëtimit që reaguan shpejt”, shtoi kryetari i qytetit brazilian.

Ekipi për infrastrukturë urbane dhe mbrojtja civile janë duke vazhduar inspektimin e lokalitetit, e për nesër është paralajmëruar një mbledhje urgjente që e thirri kryetari i qytetit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkaku i mbështetjes së Rezolutës për Srebrenicën, partia pro-serbe tani po e shantazhon qeverinë malazeze

Shkaku i mbështetjes së Rezolutës për Srebrenicën, partia pro-serbe tani po e shantazhon qeverinë malazeze

Mali i Zi
Pse Orban po kërkon të ndryshohet statusi i Hungarisë në NATO

Pse Orban po kërkon të ndryshohet statusi i Hungarisë në NATO

Evropa
Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Amerika Latine
Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Botë
POLITICO: Putin kontrollon shërbimin e spiunazhit të Austrisë - tani synon qeverinë e këtij vendi

POLITICO: Putin kontrollon shërbimin e spiunazhit të Austrisë - tani synon qeverinë e këtij vendi

Evropa
Macron kot udhëtojë 16 mijë kilometra, kaledonasit më të qartë se kurrë: Jemi gati të vdesim në barrikada

Macron kot udhëtojë 16 mijë kilometra, kaledonasit më të qartë se kurrë: Jemi gati të vdesim në barrikada

Amerika
Kalo në kategori