LAJMI I FUNDIT:

SHBA-ja dhe Britania i dalin në krah Izraelit – rrëzojnë disa dronë iranianë që po shkonin drejt Tel Avivit

SHBA-ja dhe Britania i dalin në krah Izraelit – rrëzojnë disa dronë iranianë që po shkonin drejt Tel Avivit
Ilustrim

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe i kanë dal në ndihmë shtetit izraelit pas sulmeve me raketa dhe dronë nga Irani.

Aeroplanët amerikanë dhe britanikë kanë nisur të rrëzojnë dronët iranianë, shkruan skynews.


Irani tash sulmon edhe me raketa Izraelin - publikohen pamjet e para dramatike
Lexo po ashtu Irani tash sulmon edhe me raketa Izraelin - publikohen pamjet e para dramatike

Televizioni më i vlerësuar izraelit, Channel 12 raportoi se aeroplanët luftarakë amerikanë dhe britanikë kanë rrëzuar disa dronë iranianë mbi zonën kufitare Irak-Siri.

Ushtria amerikane ka rrëzuar një dron iranian që po shkonte për në Izrael, thanë tre zyrtarë amerikanë.

Izraeli sulmohet tash me raketa edhe nga Hezbollahu
Lexo po ashtu Izraeli sulmohet tash me raketa edhe nga Hezbollahu

Zyrtarët e paidentifikuar nuk zbuluan se sa dronë u rrëzuan apo vendndodhjet.

Theksojmë se Britania e Madhe kanë angazhuar aeroplanët e Forcave Ajrore Mbretërore, mëson mediumi britanik.

Ndryshe, Irani, grupi libanez i Hezbollahut si dhe Houthit e Jemnit, kanë lansuar raketa dhe dronë në drejtim të Izraelit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Huliganët në Beograd rrahën për vdekje vëllain e zëvendës-presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës

Huliganët në Beograd rrahën për vdekje vëllain e zëvendës-presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës

Serbia
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Ligjvënësi amerikan, Tajvanit: Armët po vijnë

Ligjvënësi amerikan, Tajvanit: Armët po vijnë

Botë
Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar

Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar "murin kundër dronëve të Rusisë"

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Kalo në kategori