LAJMI I FUNDIT:

Irani tash sulmon edhe me raketa Izraelin – publikohen pamjet e para dramatike

Irani tash sulmon edhe me raketa Izraelin – publikohen pamjet e para dramatike

Mediumi shtetëror iraniane, IRNA raporton se tashmë ka nisur edhe sulmi me raketa ndaj Izraelit.

Tashmë mediumi në fjalë ka publikuar një video teksa shihet një raketë duke fluturuar në ajër.


Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - të gjitha zhvillimet, minutë pas minute
Lexo po ashtu Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - të gjitha zhvillimet, minutë pas minute

Sipas informacioneve, raketa përshkruan rrugën nga Basra e Irakut drejt shtetit izraelit.

Ndërkohë, Irani gjithashtu ka lëshuar një numër dronësh në drejtim të Izraelit, raporton skynews.

Përshkallëzimi erdhi pas sulmit të shtetit izraelit në ambasadën iraniane në Damask të Sirisë.

Benyamin Netanyahu tashmë ka mbledhur urgjentisht kabinetin izraelit të luftës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Historia e

Historia e "semaforit me tri ngjyra" dhe a do të na duhet një ngjyrë e katërt, e re?

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Kalo në kategori