LAJMI I FUNDIT:

Sezoni i ngrohjes ka filluar: Pastroni radiatorët në mënyrën më të thjeshtë

Sezoni i ngrohjes ka filluar: Pastroni radiatorët në mënyrën më të thjeshtë

Para se të ndizni radiatorët, është e nevojshme t’i pastroni ato tërësisht

Sezoni i ngrohjes fillon ngadalë, kjo është arsyeja pse është e nevojshme t’i pastroni plotësisht radiatorët, në mënyrë që të mos thithni pluhur.


Ky truk i thjeshtë nga interneti është veçanërisht praktik për radiatorët elektrikë, transmeton Telegrafi.

Në mënyrë që shtëpia juaj të ketë aromë të mirë dhe të siguroheni që nuk do të thithni pluhur, si dhe një erë të pakëndshme pas aktivizimit të parë të radiatorit, duhet të blini një llak dezinfektues aromatik.

Truku është se nën presionin e llakut, pluhuri zbret në dysheme nën radiator.

Pas kësaj, thjesht fshijeni dhe fërkoni dyshemenë, dhe në vend të sprejit dezinfektues, mund të përdorni edhe një aromatizues për hapësirë – me rëndësi është që të jetë spërkatës.

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Këshillë javore
Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Aktivitete sportive
Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Stil
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Kalo në kategori