LAJMI I FUNDIT:

Sërish evakuohen aeroportet nëpër Francë, pas kërcënimit për vendosje të bombave

Sërish evakuohen aeroportet nëpër Francë, pas kërcënimit për vendosje të bombave

Disa aeroporte janë evakuuar sot, pas alarmit për vendosja të bombave.

Siç raporton Bloomberg, kjo po ndodhë për të dytën ditë me radhë, pasi edhe dje në Francë dhe Belgjikë janë evakuuar për të njëjtat arsye, transmeton Telegrafi.

Autoritetet lokale në Montpellie kanë publikuar në platformën X pamjet të evakuimit të aeroportit të atjeshëm për shkak të kërcënimit.

Në të njëjtin rrjet sociale, më herët ishin publikuar pamjet nga evakuimi i aeroporteve regjionale në Bordoaux, Nante, Lille dhe Monpellie.

Evakuime ka patur edhe në aeroporte tjera siç është rasti i atij në Paris, ndërsa deri më tani autoritetet e sigurisë nuk kanë arritur të gjejnë ndonjë mjet shpërthyes. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Botë
Rrëzohet një aeroplan luftarak rus në rajonin e Khersonit - ukrainasit publikojnë video prej vendit të ngjarjes

Rrëzohet një aeroplan luftarak rus në rajonin e Khersonit - ukrainasit publikojnë video prej vendit të ngjarjes

Evropa
Punëtori filmohet duke vjedhur katër shishe vere - policia franceze kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një skenë të paprecedentë

Punëtori filmohet duke vjedhur katër shishe vere - policia franceze kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një skenë të paprecedentë

Evropa
Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Evropa
Dy vite luftë - heronjtë ukrainas kundër pushtuesve rus

Dy vite luftë - heronjtë ukrainas kundër pushtuesve rus

Evropa
Fermerët francez krijuan kaos në panair - përleshen me policinë, kërkuan të qërojnë hesapet me Macronin

Fermerët francez krijuan kaos në panair - përleshen me policinë, kërkuan të qërojnë hesapet me Macronin

Evropa
Kalo në kategori