Se Japonia punon në detaje, e tregon edhe momenti kur me një lëvizje të planifikuar i futën lojtarët e Senegalit në kurthin e pozitës jashtë loje

Përveç golave, ka dhe shumë detaje tjera në lojën e futbollit që të kënaqin kur i shikon.

Një nga ato është kur një skuadër arrin të bëjë një grackë të pozitës jashtë loje ekipit kundërshtar.

Së fundmi kjo është parë në ndeshjen mes Përfaqësueses së Japonisë dhe Senegalit në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Trajneri i Japonisë, Akira Nishino (Foto: Getty Images)

Skuadra e trajnerit Akira Nishino, në minutën e 44-të arriti të bëjnë një lëvizje e cila i la gjashtë lojtarë senegalez në pozitë jashtë loje.

E gjitha kjo pas ndeshjes që përfundoi me rezultat 2-2 u bë temë në media dhe mes tifozëve në rrjetet sociale.

Lexo po ashtu "E vështirë që perëndimorët të dallojnë aziatikët", trajneri i Koresë së Jugut tregon taktikën që ka përdorur për të shpërqendruar kundërshtarët

Aktualisht në Grupin H prinë Japonia me katër pikë, aq sa Senegali në vendin e dytë, kurse Kolumbia në vendin e tretë me tri pikë.

Në ndeshjen e ardhshme Japonisë është ndaj Polonisë (e fundit në grup pa asnjë pikë). /Telegrafi/

Dortmundi

Dortmundi "zbrazë" konton e Real Madridit - skuadra gjermane fiton një tjetër pjesë të shumë nga shitja e Bellingham

"Shpresoj të turpërohen në finale", Sneijder i uron më të keqen Man Unitedit shkaku i veprimeve të një lojtarit

Ekskluzive: Nuk u pagua tre muaj nga Antalyaspori, FIFA i jep të drejtë Zymer Bytyqit - shkëputet kontrata

Romak Zeqiri
Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal