LAJMI I FUNDIT:

Scholz do të flasë në telefon me Putinin

Scholz do të flasë në telefon me Putinin

Kancelari gjerman, Olaf Scholz planifikon të flasë në telefon me Vladimir Putinin.

Reklama

I pari i qeverisë gjermane tha se do t’i kërkojë presidentit rus të tërheqë trupat nga Ukraina, raporton skynews.

Në një kongres të kishës protestante gjermane në Nuremberg, ai tha se në të kaluarën kishte folur me telefon me liderin rus.

Inteligjenca britanike: Ukraina thyen linjën e parë të mbrojtjes ruse
Lexo po ashtu Inteligjenca britanike: Ukraina thyen linjën e parë të mbrojtjes ruse

“Kam në plan ta bëj sërish së shpejti”, shtoi 64-vjeçari, i cili në postin e kancelarit e pasoi Angela Merkelin.

Theksojmë se Putini pothuajse është izoluar krejtësisht pas urdhër-arrestit të lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Amerika
Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Evropa
Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Botë
Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Azia
Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Evropa
Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Evropa
Kalo në kategori