LAJMI I FUNDIT:

Samedo flet si lojtar i katalonasve: Nuk mendova dy herë për ofertën e Barcelonës

Samedo flet si lojtar i katalonasve: Nuk mendova dy herë për ofertën e Barcelonës

Nelson Semedo është tashmë lojtari i ri i Barcelonës.

Futbollisti portugez u shfaq për herë të parë para mediave të shumta të mbledhura Kamp Nou.


Mbrojtësi ishte i shoqëruar prej presidentit të klubit katalonas Josep Maria Bartomeu.

“Është krenari dhe nder të bart këtë fanellë. Mund të mbështeteni tek unë për gjithçka. Do të jap gjithçka nga vetja deri në pikën e fundit”, tha fillimisht ish-futbollisti i Benficës.

Semedo ishte mirënjohës për Barcën dhe agjentët që e përmbyllën transferimin për një kohë rekord, transmeton Telegrafi.

“Meqë e dija që isha në qendër të vëmendjes së Barcelonës, ishte zgjedhja ime e parë. Nuk mendova për asnjë moment për opsionet e tjera. Përfaqësuesit e mi gjithashtu kanë bërë një punë të shkëlqyeshme për një kohë rekord”.

“Unë dua t’i falënderoj zyrtarët e klubit për besimin tek unë. Shpresoj që tani e tutje të kem shumë vite produktive në Barcelonë”, tha Samedo.

Bartomeu konfirmoi se çmimi i transferimit është 30 milionë euro dhe mund të ndryshoj edhe për pesë të tjera varësisht performancës së futbollistit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori