LAJMI I FUNDIT:

Sallatë me fasule si racion

Sallatë me fasule si racion

Receta e sotme bën bashkë fasulen e kuqe dhe të bardhë, që do i japin trupit tuaj energji dhe plot lëndë ushqyese

Domatet dhe përbërësit tjerë, ia shtojnë lezetin kësaj recete! – transmeton Telegrafi.

Nevojiten:


– 150 g fasule të kuqe;
– 150 g fasule të bardhë;
– 2 domate;
– 1 spec;
– 1 spec djegës i vogël;
– 1 qepë e kuqe;
– pak majdanoz të freskët;
– disa fletë borziloku;
– vaj ulliri,
– uthull molle;
– kripë;
– piper.

Përbërësit:

Zieni fasulen dhe lëreni që të ftohet pak.

Grini qepën, specin dhe domaten dhe pastaj përzieni me fasulen.

Qitni erëza sipas shijes, në fund shtoni fletët e borzilokut dhe qitni sipër vajin e ullirit dhe uthullën e mollës.

Ju bëftë mirë. /Telegrafi/

Në trend Kuzhina

Më shumë
Suxhuk në skarë, të zier në birrë

Suxhuk në skarë, të zier në birrë

Oreksndjellëse
Pulë me kajmak për darkën e fundvitit

Pulë me kajmak për darkën e fundvitit

10 koktejet më të mira të verës!

10 koktejet më të mira të verës!

Nuk ka drekë më të shëndetshme se mishi i peshkut!

Nuk ka drekë më të shëndetshme se mishi i peshkut!

Receta për humus me ujë: Lyerje e shijshme për mëngjes

Receta për humus me ujë: Lyerje e shijshme për mëngjes

Oreksndjellëse
Kalo në kategori