Jo vetëm që përgatitet shpejt dhe lehtë dhe do të kënaqeni me shijen e mrekullueshme, por edhe do t’ju mbrojë.

Nevojiten:

– 1 paketim makarona,
– 2 gota ajkë të thartë,
– 200 g majonezë,
– 3 vezë të ziera,
– 100 g kaçkavall,
– 200 g mish toni,
– 100 g misër,
– 1 qepë e kuqe,
– parmezan,
– rigon,
– majdanoz,
– kripë.

Përgatitja:

Marinoni makaronat sipas udhëzimit në paketim në ujë të njelmët, pastaj përzieni me majonezë dhe ajkë në të cilën keni shtuar majdanozin dhe rigonin e grirë imët.

Vezët e ziera pritni në kube dhe përzieni me mishin e tonit, misrin dhe kaçkavallin e grirë në rende.

Bashkoni me makaronat dhe qitni parmezan sipas dëshirës dhe zbukurojeni me rrathë të prerë të qepës së kuqe, transmeton Telegrafi.