LAJMI I FUNDIT:

Sa shpesh duhet ta pastroni tualetin në mënyrë që të jetë gjithmonë i pastër

Sa shpesh duhet ta pastroni tualetin në mënyrë që të jetë gjithmonë i pastër

Tualeti është një prej zonave të shtëpisë që duhet t’i kushtojmë më shumë vëmendje për sa i përket pastërtisë

Reklama

Nuk ka asgjë më të keqe sesa të gjesh fije flokësh apo mbetje të pastës së dhëmbëve në lavaman. Por si mund t’ia dalim që tualeti të jetë gjithnjë i pastër?

Zgjidhja më e mirë është që ta pastrojmë çdo ditë nga pak.

Kjo nuk do të thotë që përditë duhet të dezinfektoni të gjitha sipërfaqet e tualetit, por e rëndësishme është të pastroni lavamanin dhe të mblidhni të gjitha fijet e flokëve që “pushtojnë” tualetin.

Po ashtu, është e këshillueshme që wc-në ta pastroni dy herë në javë, pasi është një pjesë që kërkon kujdes të veçantë për sa i përket higjienës.

Që tualeti të jetë gjithmonë i pastër është e rëndësishme ta pastroni me themel një herë në javë.

Planifikoni që një ditë në javë, kur të keni gjysmë ore kohë, të pastroni të gjitha pjesët e tualetit, përfshirë edhe pllakat e mureve dhe t’i dezinfektoni.

Ndërsa gjatë javës do të jetë e nevojshme të pastroni sërish vetëm lavamanin, wc-në dhe dyshemenë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Këto janë shenjat që tregojnë se ka përjetuar orgazmën

Këto janë shenjat që tregojnë se ka përjetuar orgazmën

Intimitet dhe Pasion
Është hapur vetëm dy vite më parë: Hoteli më i mirë në botë për vitin 2023

Është hapur vetëm dy vite më parë: Hoteli më i mirë në botë për vitin 2023

Çfarë të vizitosh
Lëshoni frenat: Qe se si duhet të lirojnë zëra gratë – kështu i eksitojnë burrat

Lëshoni frenat: Qe se si duhet të lirojnë zëra gratë – kështu i eksitojnë burrat

Intimitet dhe Pasion
Zgjidheni problemin me aromën e kanakarit shtëpiak: Është aq e thjeshtë - përbërësit i keni në shtëpi!

Zgjidheni problemin me aromën e kanakarit shtëpiak: Është aq e thjeshtë - përbërësit i keni në shtëpi!

Kujdesi për kafshët
Çfarë shihni së pari në foto - qenin apo fytyrën? Testi zbulon shumë për karakterin dhe të ardhmen tuaj

Çfarë shihni së pari në foto - qenin apo fytyrën? Testi zbulon shumë për karakterin dhe të ardhmen tuaj

Lifestyle
Si ta lidhim kravatën: Udhëzime hap pas hapi

Si ta lidhim kravatën: Udhëzime hap pas hapi

Stil
Kalo në kategori