LAJMI I FUNDIT:

Sa rrezikuar është Shqipëria nga sulmet terroriste? Hakerat publikojnë dokumentin

Sa rrezikuar është Shqipëria nga sulmet terroriste? Hakerat publikojnë dokumentin

Hakerat kanë mundur të publikojnë një raport të Drejtorisë së Anti-Terrorit për periudhën nga 6-13 janar të vitit të kaluar, ku nënvizohet se niveli i kërcënimit të vendit tonë nga aktet terroriste, vijon të jetë i ulët.

Reklama

Ndërkohë në të ndodhen edhe të dhënat sesa shqiptarë ndodhen në Siri, ku nënvizohet se në këtë shtet ka 105 individë, mes tyre 36 fëmijë.

“Sipas informacioneve që disponojnë strukturat e Policisë së Shtetit, aktualisht në Siri rezultojnë 105 individë nga këta 51 burra, 18 gra dhe 36 fëmijë. Të ndara sipas statusit dhe vendit të ndodhjes janë: Në territorin e Sirisë dyshohet se ndodhen 10 individë burra. Në kampet, e mara në administrim nga kurdët, ndodhen 37 individë, nga këta 10 gra dhe 27 fëmijë”, thuhen në dokument.

“Të burgosur janë 10 individë burra nga të cilët 1 dyshohet se ka vdekur dhe gjendja aktuale është 9 individë. Dyshohen se kanë humbur jetën 17 individë, 8 gra dhe 9 fëmijë. Të vrarë në front dyshohet se rezultojnë 31 individë burra. Të kthyer nga zonat e konflikt 24 shtetas nga të cilët janë 6 gra dhe 18 fëmijë”, shtohet në shkresë.

Ndërkohë hakerat kanë publikuar edhe emial-et zyrtare për planet për të eleminuar Albin Kurtin dhe Lulzim Bashën. Ndërkohë kanë nxjerrë detaje edhe për të shumëkërkuarin Talo Çela. /Euronews Albania/