LAJMI I FUNDIT:

Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Garda Kombëtare e Rusisë arrestoi një 22-vjeçar në afërsi të Shën Petersburgut, për shkak të zbulimit të një flamuri verdhë e kaltër.

Reklama

Por, në fund doli se flamuri i përkiste Forcave Hapësinore Ruse, transmeton Telegrafi.

“Kjo nënvizon pasigurinë brenda burokracisë paranojake ruse në lidhje me atë që është dhe çfarë konsiderohet e lejueshme brenda një sistemi gjithnjë e më totalitar. Kritikat ndaj arrestimeve vijnë nga një tremujor i papritur: Partia Liberale Demokratike ultra-nacionaliste, pro-luftës. Karakteristikat e markës së vetë partisë e verdhë në sfond të kaltër”, u tha nga Ministria britanike e Mbrojtjes

Operatori ukrainas i dronit arrin ta shmang raketën ruse nga sistemi raketor Tor-2M, më pas e shkatërroi
Lexo po ashtu Operatori ukrainas i dronit arrin ta shmang raketën ruse nga sistemi raketor Tor-2M, më pas e shkatërroi

Në raportin e tyre më të fundit, analistët britanikë të inteligjencës vunë në dukje se, pavarësisht nga rëndësia në rritje në Bakhmut në lindje të Ukrainës, gatishmëria luftarake e Forcave Ajrore Ruse është përkeqësuar ndjeshëm në krahasim me statusin e tyre “elitar” përpara pushtimit të Ukrainës. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Pamjet dramatike të shpëtimit të peshkaqenit në Florida

Pamjet dramatike të shpëtimit të peshkaqenit në Florida

Fun
Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Fun
Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Interesante
Erdogan pati problem me pajisjen e përkthimit gjatë takimit me Putinin, e shikonte me habi derisa presidenti rus fliste

Erdogan pati problem me pajisjen e përkthimit gjatë takimit me Putinin, e shikonte me habi derisa presidenti rus fliste

Interesante
Maces i pëlqejnë shumë atletet e pronarit të saj, video bëhet hit

Maces i pëlqejnë shumë atletet e pronarit të saj, video bëhet hit

Fun
U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

Fun
Kalo në kategori