Japonezi  zbuloi se ai pretendonte të ishte një vajzë e re për blogun e tij të udhëtimit, dhe ndjekësit e tij e pranuan atë mirë dhe shumica ende e mbështesin atë.

Përdoruesi i Twitter-it pas llogarisë @azusagakuyuki, i cili ndiqet nga më shumë se 19,000 njerëz, pretendoi të ishte një vajzë e re, por në të vërtetë pas tij qëndron një burrë 50-vjeçar, i cili përdori FaceApp për të manipuluar fotot.

Disa kanë dyshuar në vërtetësinë e profilit për ca kohë, dhe këto dyshime u shtuan kur ai postoi një foto të motorit në shkurt me një reflektim të dyshimtë të shkëlqimit në pasqyrën e pasme.

Teoria u konfirmua këtë javë në shfaqjen japoneze Late Monday Show, e cila ekspozoi “motoristin” me fotografi krahasuese para dhe pas rregullimit, transmeton Telegrafi.

Ai thotë se e krijoi personin femër sepse dëshironte të ishte i popullarizuar në rrjetet sociale dhe besonte se askush nuk do të interesohej për “burrin 50-vjeçar”.

Doli që për shkak të kësaj ai u bë edhe më i popullarizuar. /Telegrafi/