LAJMI I FUNDIT:

Rritje e shpejtë e flokëve vetëm me një përbërës që veçse e keni në shtëpi

Rritje e shpejtë e flokëve vetëm me një përbërës që veçse e keni në shtëpi

Edhe pse shumë ekspertë thonë se nuk ka ndonjë metodë që e shpejton procesin e rritjes së flokëve, faktikisht ekzistojnë shumë ilaçe natyrale që njerëzit i kanë përdorur, e që janë përcjellë gjeneratë pas gjeneratë për rritjen e shpejt të flokëve.

Reklama

Sidoqoftë, ilaçi më i mirë natyral është zbuluar në Azi dhe funksionon në mënyrë të hatashme, transmeton Telegrafi.

Huanglou, Kinë, njihet si fshati ku njerëzit i kanë flokët e gjata, të ndritshme dhe pa thinja. Të gjitha gratë atje kanë flokë mbi 1.4 metra të gjata.

E gjithë kjo mrekulli shkaktohet me ndihmën e ujit nga orizi i thartuar. Thuhet se femrat e këtij fshati për qindra vite e kanë pasur shprehi pastrimin e flokëve me këtë ujë që shkakton rezultate të mahnitshme në rritje.

Frizura e cila na ka entuziazmuar: Gërsheti në formë gaforreje – hit për të gjitha rastet (Video)
Lexo po ashtu Frizura e cila na ka entuziazmuar: Gërsheti në formë gaforreje – hit për të gjitha rastet (Video)

Femrat thuhet se flokët i shkurtojnë kur i mbushin 18 vjet, dhe që nga ajo moshë fillojnë ta përdorin këtë metodë natyrale që është e pasur me antioksidantë.

Procedura:

– Mbusheni një gotë me oriz të pastër

– Futeni në një tas dhe mbulojeni me ujë për 15 minuta, herë pas here përzieni

– Derdheni ujin në shishe të plastikës

– Lëreni në një hapësirë me temperaturë të dhomës për një ditë derisa të bëhet pak acidike dhe fillon të tharbet

– Derdheni në një tenxhere, vlojeni dhe lëreni të ftohet

– Hidhni disa pika vaj esencial nga përzgjedhja juaj, livando apo rozmarinë

– Përdoreni këtë ujë si alternativë e shamponit, dhe me të bëni masazh flokëve dhe skalpit

– Në fund pastroni flokët me ujë të pastër

Rezultatet e mahnitshme do të filloni t’i vëreni brenda një kohe shumë të shkurt! /Telegrafi/

Dëshiroj ta ndryshoj nuancën e flokëve! Siguroni tretësin e tyre
Lexo po ashtu Dëshiroj ta ndryshoj nuancën e flokëve! Siguroni tretësin e tyre

Në trend Femra

Më shumë
Kim Kardashian pozoi me sutjena prej 18 mijë dollarësh që mezi ia mbulonin gjoksin

Kim Kardashian pozoi me sutjena prej 18 mijë dollarësh që mezi ia mbulonin gjoksin

Femra
Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Moda
E fshehta pas dukjes së mrekullueshme të Jennifer Aniston, aktorja ndjek katër rregulla çdo ditë

E fshehta pas dukjes së mrekullueshme të Jennifer Aniston, aktorja ndjek katër rregulla çdo ditë

Femra
Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Keshilla Modë
Katër sekretet që mund t’i mbani fshehtë nga partneri pa e shkatërruar lidhjen!

Katër sekretet që mund t’i mbani fshehtë nga partneri pa e shkatërruar lidhjen!

Në çift
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
Kalo në kategori