Një pasdite e bukur në një lojë bejsbolli mori një kthesë të papritur kur një tifoz i tërbuar rrëzoi një tifoz të ekipit kundërshtar.

Incidenti ndodhi të mërkurën pasdite në një lojë San Diego Padres-Colorado Rockies.

Një tifoz i Padres goditi një tifoz të Rockies direkt në kokë, dhe ai menjëherë u rrëzua, transmeton Telegrafi.

Pamjet u bënë shpejt virale në mediat sociale.

Në fillim, nuk ishte e qartë se çfarë çoi në këtë përleshje, por dukej se audienca ishte në krah të tifozit të Rockies, gjë që është e kuptueshme duke marrë parasysh se loja u luajt në Colorado, shkruajnë mediat amerikane.

Reklama

Policia tha se nuk ishte ngritur asnjë akuzë sepse viktima nuk donte të padiste sulmuesin.

Doli gjithashtu se ishte një keqkuptim.

Reklama

Gjegjësisht, publiku i bërtiti adoleshentit, babai i të cilit u largua nga stadiumi, dhe sulmuesi mendoi se ata po e brohorisnin këtë, kështu që ai vrapoi te tifozi kundërshtar dhe e nokautoi. /Telegrafi/