LAJMI I FUNDIT:

Rrëzohet një aeroplan i vogël në Misisipi, humbin jetën dy persona

Rrëzohet një aeroplan i vogël në Misisipi, humbin jetën dy persona

Dy persona humbën jetën kur një aeroplan i vogël u rrëzua pranë aeroportit rajonal Tupelo në Misisipi, tha shefi i zjarrfikësve të Tupelo, Michael Moody për CBS News.

Reklama

Identiteti i të vdekurve nuk bëhet i ditur, si dhe se çfarë lloj aeroplani ishte dhe sa persona ndodheshin në bord, transmeton Telegrafi.

Charles Johnson, dëshmitar okular i përplasjes, i tha CBS News se ai dhe gruaja e tij po udhëtonin në një rrugë aty pranë, kur panë flakë dhe tym të zi që rrethonin aeroplanin.

Ata ndaluan por nuk mundën t’i afroheshin aeroplanit për shkak të flakëve. Ai tha se gjithçka ishte plot me mbeturina.

Brenda tre minutash në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikësit, shërbimet e urgjencës dhe pjesëtarët e Gardës Kombëtare. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Botë
Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Evropa
A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

Serbia
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Kalo në kategori