LAJMI I FUNDIT:

Rrezik i vazhdueshëm nga qentë endacakë në kryeqytet, një vajzë ndiqet në lagjen e Spitalit

Rrezik i vazhdueshëm nga qentë endacakë në kryeqytet, një vajzë ndiqet në lagjen e Spitalit

Problemi me qentë endacakë është mjaft shqetësues për qytetarët të cilët mund të jenë cak i sulmit thuajse nëpër të gjitha komunat e Kosovës.

Një rast është raportuar të mërkurën tek faqja zyrtare ”Vrojtuesit e lagjes – Prishtinë” në platformën X, në të cilën shihet një qytetare e frikësuar pasi disa qen endacakë tentuan ta sulmojnë atë.


Sipas faqes “Vrojtuesit e lagjes – Prishtinë”, rasti ka ndodhur tek lagja e Spitalit në Prishtinë.

Ndryshe, të mërkurën kryeministri i vendit, Albin Kurti kishte thënë se problemi i  vazhdueshëm me qentë endacakë është shqetësuese për të gjitha komunat.

Qentë endacakë shqetësim për të gjitha komunat, Kurti dhe kryetarët komunalë diskutojnë rreth zgjidhjes së problemit
Lexo po ashtu Qentë endacakë shqetësim për të gjitha komunat, Kurti dhe kryetarët komunalë diskutojnë rreth zgjidhjes së problemit

Ai tha se është propozuar që të ndërtohen disa strehimore për qentë endacakë, në komunën e Prishtinës, Prizrenit, Pejës, Gjilanit dhe Kamenicës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kryeministri tha se marrëveshja e 2015-ës me Serbinë shkel Kushtetutën, reagon Mustafa: Është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Kryeministri tha se marrëveshja e 2015-ës me Serbinë shkel Kushtetutën, reagon Mustafa: Është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Lajme
Çka po synon Serbia me testimin e armëve në kufi me Kosovën, flasin ish-ushtarakët

Çka po synon Serbia me testimin e armëve në kufi me Kosovën, flasin ish-ushtarakët

Siguri
Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Lajme
Policia kërkon ndihmë për identifikim e dy të dyshuarve për

Policia kërkon ndihmë për identifikim e dy të dyshuarve për "shpërdorim të pasurisë së huaj"

Kronika e Zezë
Marrëveshja mes Kosovës e Serbisë, Kurti: Në këtë 11-vjetor shteti serb në Peshter të Sanxhakut do të lansojë ushtrime me dronë luftarakë kamikazë

Marrëveshja mes Kosovës e Serbisë, Kurti: Në këtë 11-vjetor shteti serb në Peshter të Sanxhakut do të lansojë ushtrime me dronë luftarakë kamikazë

Lajme
​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

Siguri
Kalo në kategori