LAJMI I FUNDIT:

Rrëfimi i pasagjerit që ishte ulur pranë derës emergjente të aeroplanit, të cilën e hapi një burrë gjatë fluturimit në Korenë e Jugut

Rrëfimi i pasagjerit që ishte ulur pranë derës emergjente të aeroplanit, të cilën e hapi një burrë gjatë fluturimit në Korenë e Jugut

Pasagjeri që ishte ulur pranë burrit gjatë fluturimit me aeroplan për në Korenë e Jugut i cili hapi derën emergjente, thotë se ishte tmerruar dhe vazhdimisht mendonte se do të vdesë derisa era e fortë futej në kakbinë dhe frymëmarrja po vështirësohej.

Reklama

Lee Yoon-Joon e përshkroi momentin, kur burri hapi derën pa ndonjë mjet në aeroplan, transmeton Telegrafi.

“A do të vesë”, kujton ai momenti kur dera e aeroplanit u hap derisa po fluturonte.

Lee shihet në videon që po qarkullon në masë të madhe – ku dera e hapur i kishte krijuar atij probleme në frymëmarrje derisa fluturakja ishte në ajër.

Ai shihet i veshur me pantallona të kuq dhe i kapluar nga emocioni derisa fytyrën ia “rrihte” era e fortë.

Në momentin kur u hap dera, aeroplani po fluturonte në mbi 200 metra lartësi dhe piloti u detyrua të bëjë ulje emergjente.

Kapiteni Sully Sullenberger që u bë i njohur me aterrimin e aeroplanit në lumin Hudson, pasi kishte humbur të dy motorët e fluturakes, tha për ABC se bazuar në shpejtësinë me të cilën po lëvizte aeroplani, pasagjerët janë ballafaquar me erëra të forta – ekuivalente me ato të uraganit të kategorisë së pestë.

E si preventivë, Asiana Airlines ka ndaluar uljen e pasagjerëve pranë derës emergjente, me qëllim që të mos ndodhin raste të ngjashme në të ardhmen. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shqetësime për përhapjen e konfliktit në një vend të NATO-s, Rumania rrit mbrojtjen pranë kufirit me Ukrainën

Shqetësime për përhapjen e konfliktit në një vend të NATO-s, Rumania rrit mbrojtjen pranë kufirit me Ukrainën

Evropa
Putin thërret 130 mijë qytetarë në Rusi për të kryer shërbimin ushtarak këtë vjeshtë

Putin thërret 130 mijë qytetarë në Rusi për të kryer shërbimin ushtarak këtë vjeshtë

Evropa
Gjendje e jashtëzakonshme në New York pas përmbytjeve

Gjendje e jashtëzakonshme në New York pas përmbytjeve

Amerika
Kush është avokati që po e mbron Milan Radoiçiqin - ai dikur kishte punuar në Gjykatën e Pejës

Kush është avokati që po e mbron Milan Radoiçiqin - ai dikur kishte punuar në Gjykatën e Pejës

Serbia
Si përgatiten ukrainasit të gjuajnë mortajat drejt pozicioneve ruse?

Si përgatiten ukrainasit të gjuajnë mortajat drejt pozicioneve ruse?

Evropa
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Kalo në kategori