LAJMI I FUNDIT:

Roma u kthehet fitoreve në Serie A, triumfon me rezultat bindës ndaj Lecces

Roma u kthehet fitoreve në Serie A, triumfon me rezultat bindës ndaj Lecces
Roma vs Lecce (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Roma e ka mposhtur Leccen me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 25-të në Serie A.

Reklama

Pas vetëm 13 minutash lojë në ‘Olimpico’, Giallorossët kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Cengiz Under që u asistua nga Henrikh Mkhitaryan.

Anësori armen (37’) më pas ndryshoi rol nga asistues në golashënues, e që u shërbye mjaftë mirë nga Edin Dezeko.

Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat, derisa në të dytën u shënuan edhe të tjera.

Ishte minuta e 69-të, atëherë kur sulmuesi boshnjak e trefishoi epërsinë për Romën, derisa i katërti u shënua nga Aleksandar Kolarov (80’), me një asistim të Carles Perez.

Pas javës së 25-të, Roma gjendet në pozitën e pestë me 42 pikë, ndërsa në xhiron e 26-të do të kenë punë me Cagliarin, por fillimisht do të zhvillojnë përballjen e dytë me Gentin në kuadër të Ligës së Evropës. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori