LAJMI I FUNDIT:

Rolls-Royce Cullinan vjen me “pamje të freskët”

Rolls-Royce Cullinan vjen me “pamje të freskët”

Rolls-Royce ka përditësuar SUV-in e saj më të shitur Cullinan, gjashtë vjet pas lansimit.

Dhe siç bëhet e ditur, ai vjen me stil të ri, një brendësi të rinovuar, teknologji të përditësuar dhe një mori opsionesh të reja, përcjell Telegrafi.


Dizajneri i Rolls-Royce, Anders Warming, tha se ai u përqendrua në theksimin e “vertikalitetit” të SUV-it luksoz ‘të lartë’.

Warming tha për Autocar: “Ne donim të kishim një pamje më estetike, më moderne,…”. /Telegrafi/