LAJMI I FUNDIT:

Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Koleksioni Private i Rolls-Royce Cullinan Black Badge Blue Shadow është i frymëzuar nga linja Karmann, një pikë 100 kilometra mbi nivelin e detit në Tokë, e cila merret si kufiri midis atmosferës dhe hapësirës.

Reklama

Rolls-Royce planifikon të prodhojë vetëm 62 njësi, dhe të gjithë tashmë janë të rezervuar. Linja e lartpërmendur Karman përfaqëson bashkimin e qiellit blu të Tokës dhe errësirës së hapësirës, kështu që ky fenomen u përdor si frymëzim për ngjyrën e trupit të Cullinan, i cili u emërua Stardust Blue. Ngjyra e përmendur është e kombinuar me detaje të zeza, ndërsa grila e radiatorit ka një fund saten. Rripat janë lyer me llak transparent.

E veçanta Cullinan mori një version unik të figurës së Spirit of Ectasy në kapuç, e cila ishte prej titani duke përdorur një printer 3D dhe e lyer me llak të kaltër. SUV gjithashtu mori logon Black Badge Infinity dhe emrin Blue Shadow të shkruar në bazë, dhe në këtë rast u zgjodh ngjyra blu Charles.

Sa i përket pjesës së brendshme, pulti dhe panelet e dyerve janë zbukuruar me një kalim nga e zeza, në blu dhe më pas në të bardhë nga poshtë lart. Rolls-Royce përdor pesë nuanca bojë me gjashtë shtresa për të krijuar këtë efekt. Shtresa transparente në krye përzien grimcat blu dhe transparente të qelqit.

Versioni special i Starlight Headliner është një tjetër element i këtij Cullinan të mrekullueshëm. Ajo tregon hënën së bashku me krateret e saj, dhe fijet në pesë ngjyra përdoren për t’i dhënë asaj një pamje me teksturë. Dizajni kërkonte 250 mijë qepje të veçanta dhe dy ditë punë. Një pjesë e tavanit është 799 LED të bardhë dhe 384 të kaltër.

Edhe ndenjëset morën detaje të veçanta. Shpimet në lëkurë krijojnë një të martë që frymëzohet nga pamja e Tokës nga hapësira. Çdo vend përmban 75,000 vrima të bëra me dorë. Tavolinat e pasme kanë rimeso të zezë piano me një shkëlqim xhami, si dhe alumin.

Ora unike ndodhet në pult dhe përmban pjesë të anodizuara me ngjyrë blu të hapur dhe gdhendje Blue Shadow.

Cullinan Black Badge Blue Shadow përmban një numër karakteristikash luksoze. Mbulesa e veturës ka një model të ngjashëm me ulëset. Kompleti i bagazheve përputhet me ngjyrën e trupit të SUV-së dhe klientët mund të porosisin gjithashtu një model miniaturë në shkallë 1:8 me ndriçim të brendshëm dhe të jashtëm plotësisht funksional. /Telegrafi/