LAJMI I FUNDIT:

Rivaliteti fuqishëm i Porsche ndaj BMW 8 Series (Foto)

Rivaliteti fuqishëm i Porsche ndaj BMW 8 Series (Foto)

Si rezultat i kësaj, pritet të lansohen dy versione nga modeli Panamera

Reklama

Ishte thënë për një kohë, se Porsche po konsideron krijimin e një Panamera të re, ndërsa tani ka një arsye të fortë që kjo të ngjajë, transmeton Telegrafi.

Autocar raportohen se ka të bëjë me rivalitetin e fuqishëm që ka m BMW 8 Series dhe pritet që të lansohen dy versione të modelit Panamera, që pritet të vijnë gjatë vitit të ardhshëm. Sikurse 8 Series, do të kenë konfigurimin 2+2 dhe do të shërbejë si alternative e klientëve të 911, që duan ulëse të pasme shumë më të gjerë.

Bashkë me rivalitetin ndaj 8 Series, Porsche e ka shënjestër edhe një rival tjetër që është Aston Martin Vantage. Ndryshimi i modelit Panamera dhe kthimi në një makinë krejt ndryshe me modelin aktual, nuk është e lehtë, por për këtë kompania gjermane duket se nuk është problem.

Ekipi i dizajnusve në Porsche, ka bërë të ditur se mund të realizojnë çdo dizajn të mundshëm, qoftë edhe në një makinë që tashmë është në treg. Derisa Panamera aktual është ndërtuar në platformën MSB, ndryshimi nënkupton se modeli i ri do të jetë shumë më i shkurtër.

Burimet pranë Porsche, kanë njoftuar se janë dy versione të modelit Panamera, duke mos saktësuar se sa do të dallojë mes vete. Ka mundësi, që të mos e mbajnë edhe emrin e njëjtë. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Milioneri nga Finlanda merr një gjobë prej 121 mijë eurove

Milioneri nga Finlanda merr një gjobë prej 121 mijë eurove

Auto
Shikoni shoferët e Milwaukee duke fluturuar mbi një “gungë” gjigante për ndalim të shpejtësisë

Shikoni shoferët e Milwaukee duke fluturuar mbi një “gungë” gjigante për ndalim të shpejtësisë

Auto
Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Auto
GM do të investojë mbi 1 miliardë dollarë në fabrikat e saj në Flint për të rritur prodhimin e kamionçinave

GM do të investojë mbi 1 miliardë dollarë në fabrikat e saj në Flint për të rritur prodhimin e kamionçinave

Auto
Golfi prej 76 mijë eurosh u shit për 8 minuta

Golfi prej 76 mijë eurosh u shit për 8 minuta

Auto
Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

Auto
Kalo në kategori