LAJMI I FUNDIT:

Rexhbeçaj vlerësohet lartë në Gjermani, futet në formacionin më të mirë dhe shpallet lojtari i javës

Rexhbeçaj vlerësohet lartë në Gjermani, futet në formacionin më të mirë dhe shpallet lojtari i javës

Elvis Rexhbeçaj është duke shkëlqyer në futbollin gjerman me skuadrën e Kolnit.

Reklama

Mesfushori nga Kosova ka qenë vendimtar në derbin e javës mes Borussia Moenchegladbach dhe Koln, që i takoi skuadrës mysafire me rezultat 1-2.

23-vjeçari realizoi të dy golat në këtë sfidë për Kolnin dhe paraqitja e tij është vlerësuar lartë në shtetin gjerman.

Mediumi i famshëm ‘Transfermarkt’, e ka futur lojtarin nga Kosova në formacionin më të mirë të javës së 20-të në Bundesliga.

Përveç Rexhbecajt në mesin e 11 më të mirëve janë edhe Muller, Mukiele, N’Dicka, Angelino, Demirbay, Baku, Kostic, Diaby, Bailey dhe Werghost.

Në mesin e 11 më të mirëve të javës e ka përfshirë edhe revista e famshme gjermane ‘Kicker’.

Për yllin kosovar kjo ishte hera e parë që futet në formacionin e javës nga ‘Kicker’, me revistën gjermane që e ka shpallur atë edhe futbollistin më të mirë të javës.

Rexhbecaj është vetëm i huazuar te Kolni nga Wolfsburg, por këtë edicion është lojtari më i mirë tek klubi bardhekuq.

Në 19 ndeshje të zhvilluara në Bundesliga, Rexhbecaj ka shënuar pesë gola e ka bërë dy asistime, ndërsa ka edhe dy gola të tjerë e një asistim në Kupën e Gjermanisë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori