LAJMI I FUNDIT:

Reshje shiu dhe bore në Shqipëri

Reshje shiu dhe bore në Shqipëri

Ditën e mërkurë territori i Shqipërisë do të vijojë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti pararshikohet të jetë kryesisht i vranët e intervale të shkurtra me diell. Reshje shiu të herëpashershme në pjesën më të madhe të vendit me intensitet të ulët e lokalisht me intensitet deri mesatar.

Në relievet malore në lartësinë mbi 700 metra në veri-verilindje dhe në lartësinë mbi 900 metra në juglindje do të ketë reshje në formën e dëborës me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi deri në 10m/sek, shoqëruar me valëzimin ne dete të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 2 deri 7°C; në zonat e ulëta 6 deri 14°C; në zonat bregdetare 10 deri 14°C. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shiu me baltë si pasojë pluhurit saharian - pamje nga Prishtina

Shiu me baltë si pasojë pluhurit saharian - pamje nga Prishtina

Lajme
Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Siguri
“Sigurimet shëndetësore janë kry pardje nga PDK-LDK-AAK”, deputetja e LVV-së ironizon me opozitën

“Sigurimet shëndetësore janë kry pardje nga PDK-LDK-AAK”, deputetja e LVV-së ironizon me opozitën

Lajme
Debat në Kuvend për sigurimet shëndetësore, Vitia: Nuk do të ketë më eksperimente

Debat në Kuvend për sigurimet shëndetësore, Vitia: Nuk do të ketë më eksperimente

Lajme
Plani i Rritjes, Rama thotë se do të kursehen gjysmë miliardë euro nga xhepat e qytetarëve

Plani i Rritjes, Rama thotë se do të kursehen gjysmë miliardë euro nga xhepat e qytetarëve

Lajme
“Pse kaq bujari me Italinë”? Rama para nisjes së samitit replika me gazetarin italian për “emigrantët”

“Pse kaq bujari me Italinë”? Rama para nisjes së samitit replika me gazetarin italian për “emigrantët”

Lajme
Kalo në kategori