Ish-menaxheri i Tottenham Hotspur, Harry Redknapp beson se Harry Kane do të ishte i shkëlqyeshëm në Manchester Cityn.

Sulmuesi anglez ka folur kohët e fundit në lidhje me mundësinë e largimit të Spurs për të vazhduar më tej karrierën e tij, diku ku mund të fitojë trofe.

Kane nuk ka fituar asnjë trofe me londinez dhe dëshiron të lartësojë lojën e tij, ndërsa Redknapp mendon se ai do të përshtatej në ekipin e Pep Guardiolës.

Shearer paralajmëron largimin e Kane nga Tottenhami Shearer paralajmëron largimin e Kane nga Tottenhami

“Harry është një djalë ambicioz. Është një profesionist fantastik, një djalë i shkëlqyeshëm, dhe dëshiron të luajë dhe të fitojë gjëra”, ka thënë fillimisht Redknapp Sky Sports.

“Tottenham ka nevojë për operacione gjatë verës, por a do të shpenzojnë para? A ka dikush që do të shpenzojë para tani në një apo dy vitet e ardhshme dhe që do të shkojë për transferime të mëdha?”

“Ai ekip do ta shikojë atë dhe do të mendojë ‘varet’”.

Tottenhami shpreson që klubet e interesuara të mos e paguajnë çmimin e Harry Kane Tottenhami shpreson që klubet e interesuara të mos e paguajnë çmimin e Harry Kane

“Dhe cili lojtar do të ishte ai për një nga ato klubet më të mira. Nuk dua ta shoh unë dhe as tifozët atë të largohet nga Tottenhami, por cili është një sulmues në qendër për Man Cityn për ta zëvendësuar Agueron”.

“Ai do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për këdo. Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm dhe një profesionist i madh – shpresojmë se ai do të qëndrojë në Tottenham, por ai nuk do të qëndrojë nëse nuk i sheh ata duke e nxitur të fitojnë trofe”, përfundoi trajneri anglez. /Telegrafi/